News
Ostatni news:
Wywiad z The Moongang w Radio Dla Ciebie Warszawa
6 kwietnia o godzinie 20.00 audycja Sławka Wierzcholskiego "Okolice Bluesa" w warszawskim Radio Dla Ciebie będzie poświęcona naszej debiutanckiej płycie "Taxi". Postaramy się opowiedzieć nieco o płycie i naszych inspiracjach oraz oczywiście zaprezentować muzykę z albumu i wykonawców, którzy wywarli na nas wpływ.
The Moongang
2010-01-07 20:08:39
The Moongang na płycie Antologia Polskiego Bluesa cz.2
Utwór autorstwa Steva Bakera "Bridge With The Blues" w naszym wykonaniu znalazł się na wydanej pod patronatem radiowej Trójki płycie Antologia Polskiego Bluesa cz.2


Ukazująca się pod patronatem Trójki "Antologia Polskiego Bluesa" to pierwszy tego rodzaju zbiór, kreślący nadwiślański obraz muzyki o czarnym rodowodzie. Pięć płyt, pięć kategorii - od dzieł sztandarowych po utwory premierowe - ukazuje przykłady jej adaptacji w naszej kulturze muzycznej, tworząc w efekcie różnorodną stylistycznie mozaikę, dla której wspólnym mianownikiem jest blues.


Antologia to w miarę reprezentatywna kolekcja utworów stanowiących esencję polskiego bluesa. Jej charakter zdecydowanie jednak wykracza poza hasło "The Best Of..." - prezentuje ona nie tylko rodzimą klasykę gatunku, ale także ukazuje to, co w nim twórcze, kreatywne, oryginalne. Choć w kilku przypadkach nie brakuje w nim historycznych odniesień, projekt jest przede wszystkim próbą stworzenia kompendium wiedzy na temat współczesnej kondycji tej muzyki w Polsce. Dźwiękową ilustrację każdej z płyt uzupełnia słowo pisane w postaci szkiców, ujmujących w różnych kontekstach dzieje muzyki bluesowej w naszym kraju, oraz obrazująca je dokumentacja fotograficzna.