News
Ostatni news:
Wywiad z The Moongang w Radio Dla Ciebie Warszawa
6 kwietnia o godzinie 20.00 audycja Sławka Wierzcholskiego "Okolice Bluesa" w warszawskim Radio Dla Ciebie będzie poświęcona naszej debiutanckiej płycie "Taxi". Postaramy się opowiedzieć nieco o płycie i naszych inspiracjach oraz oczywiście zaprezentować muzykę z albumu i wykonawców, którzy wywarli na nas wpływ.
The Moongang
2011-12-09 18:38:13
The Moongang na płycie Antologia Polskiego Bluesa cz.3
Utwór zespołu The Moongang "More and More" (muzyka i słowa Joanna Knitter) znalazł się na wydanej pod patronatem radiowej Trójki płycie Antologia Polskiego Bluesa cz.3


Trzecia część "Antologii Polskiego Bluesa" to kolejne pięć płyt malujących obraz tej muzyki nad Wisłą. Tym razem kluczem do powstania zbioru są instrumenty: te tradycyjnie kojarzone z muzyką bluesową, jak gitara i harmonijka, po te często mocno odległe od potocznego postrzegania bluesowego instrumentarium. Powstał w ten sposób swego rodzaju Blues Top, którego bohaterami są najwybitniejsi rodzimi instrumentaliści. 95 utworów, które znalazły się w tym zestawie, kreśli głównie współczesny rys polskiego bluesa, ale nie brak też wśród nich kilku historycznych odniesień. Podobnie, jak w dwóch poprzednich edycjach Antologii pojawiają się niepublikowane wcześniej nagrania, które przydają zbiorowi dodatkowego waloru kolekcjonerskiego.


Utwór "More and More" pojawia się na płycie przedstawiającej czołowych polskich harmonijkarzy, w których gronie znalazł się członek The Moongang Romek Badeński.