Choroby, przy których medyczna marihuana jest skuteczna

Badania nad efektami przyjmowania marihuany trwają nieprzerwanie od kilku dziesięcioleci i obecnie bardzo mocno przyspieszają. Mamy już bardzo wiele potwierdzonych w literaturze przypadków skutecznego wykorzystywania składników czynnych marihuany w wielu schorzeniach powszechnych oraz bardzo rzadkich, dzięki czemu marihuana jako lek przybiera zupełnie innego znaczenia.

Alzheimer

W przebiegu procesu choroby tworzą się płytki amyloidowe, które uszkadzają komórki nerwowe. THC spowalnia ten proces.

Nowotwory

W przypadku niektórych rodzajów nowotworów złośliwych i raka piersi, CBD, jeden a aktywnych składników marihuany, jest w stanie wyłączyć gen ID-1 komórek rakowych, przez co nie są one w stanie zbudować wokół siebie naczyń krwionośnych zasilających proces chorobowy.

Jaskra

Jaskra jest chorobą, w której wysokie ciśnienie wewnątrzgałkowe uszkadza nerw wzrokowy. Podawanie marihuany jest w stanie ograniczyć wysokość ciśnienia w oku, a tym samym zatrzymać postęp choroby.

Stwardnienie rozsiane

Podawanie marihuany jest skuteczne w uśmierzaniu bólu pojawiającego się w przebiegu SM, jeśli żadne inne terapie nie zadziałały.

Leczenie marihuaną

Padaczka

THC drastycznie ogranicza ilość i intensywność napadów u pacjentów, którym podawano medyczną marihuanę. Jest to substancja szczególnie skuteczna u dzieci i osób z silnymi postaciami padaczki.

Zespół Draveta

Choroba charakteryzująca się ogromną ilością napadów padaczkowych, nawet kilkuset tygodniowo. Leczone ma marihuaną dzieci w najlepszych wypadkach cierpiały na 99% mniej napadów.

WZW typy C

Żółtaczka typu C to przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby, które jest wysoce odporne na działanie leków antywirusowych. Zastosowanie w terapii marihuany pozwoliło na ograniczenie ilości wirusów w organizmie chorego do poziomu, który nie powodował aktywnego zapalenia organu u blisko połowy pacjentów. Bez tej terapii sukces leczenia to 8%-10%.

Nieżyty jelit

Marihuana skutecznie ogranicza objawy podrażnienia jelita związane z chorobami autoimmunologicznymi.

Reumatoidalne zapalenie stawów

Marihuana jest skutecznym lekiem przeciwzapalnym, co ma znacznie dla osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów oraz wszystkich innych, w przypadku których dochodzi do stanów zapalnych w okolicach stawów.